4-latki w roku szkolnym 2019/2020

   
 
Plan lekcji w dniu od 22 do 26 czerwca 2020 roku (w przypadku, gdy plik się nie otwiera proszę sprawdzić katalog Pobrane)
   
 
Plan lekcji w dniu od 15 do 19 czerwca 2020 roku (w przypadku, gdy plik się nie otwiera proszę sprawdzić katalog Pobrane)
   
 
Plan lekcji w dniu od 08 do 10 czerwca 2020 roku (w przypadku, gdy plik się nie otwiera proszę sprawdzić katalog Pobrane)
   
 
Plan lekcji w dniu od 01 do 06 czerwca 2020 roku (w przypadku, gdy plik się nie otwiera proszę sprawdzić katalog Pobrane)
   
 
Plan lekcji w dniu od 25 do 29 maja 2020 roku (w przypadku, gdy plik się nie otwiera proszę sprawdzić katalog Pobrane)
   
 
Plan lekcji w tygodniu od 18 maja do 22 maja 2020 roku (w przypadku, gdy plik się nie otwiera proszę sprawdzić katalog Pobrane)
   
 
Plan lekcji w tygodniu od 11 maja do 15 maja 2020 roku (w przypadku, gdy plik się nie otwiera proszę sprawdzić katalog Pobrane) Religia
   
 
Plan lekcji w tygodniu od 6 maja do 8 maja 2020 roku (w przypadku, gdy plik się nie otwiera proszę sprawdzić katalog Pobrane)
   
 
Plan lekcji w tygodniu od 4 maja do 5 maja 2020 roku (w przypadku, gdy plik się nie otwiera proszę sprawdzić katalog Pobrane)
   
 
Plan lekcji w tygodniu od 27 kwietnia do 30 kwietnia 2020 roku (w przypadku, gdy plik się nie otwiera proszę sprawdzić katalog Pobrane)
   
 
Plan lekcji w tygodniu od 20 kwietnia do 24 kwietnia 2020 roku (w przypadku, gdy plik się nie otwiera proszę sprawdzić katalog Pobrane) Religia, Logopedia
   
 
Plan lekcji w tygodniu od 15 kwietnia do 17 kwietnia 2020 roku (w przypadku, gdy plik się nie otwiera proszę sprawdzić katalog Pobrane)
   
 
Plan lekcji w tygodniu od 6 kwietnia do 8 kwietnia 2020 roku (w przypadku, gdy plik się nie otwiera proszę sprawdzić katalog Pobrane) Religia
   
 
Plan lekcji w tygodniu od 30 marca do 3 kwietnia 2020 roku (w przypadku, gdy plik się nie otwiera proszę sprawdzić katalog Pobrane)
   
  DATA: PRZEDMIOT: MATERIAŁY:
       
  27.03.2020
Oddział przedszkolny
4-latki
wychowawca
Irena Furmanek

Temat :  Wiosenne porządki.

Materiały w pliku PDF

Materiały w pliku PDF na zajęcia logopedyczne plik1, plik2, plik3

       
  26.03.2020
Oddział przedszkolny
4-latki
wychowawca
Irena Furmanek

Temat : Przyfrunęła wiosna

Materiały w pliku PDF

       
  25.03.2020
Oddział przedszkolny
4-latki
wychowawca
Irena Furmanek

Oddział  4 - latków
Temat :  W naszym ogródeczku.

Materiały w pliku PDF
       
  23.03.2020
Jezyk angielski
Zofia Maksim
4 latki, następny tydzień j. angielski: proponuję wyszukanie i posłuchanie na translatorze tłumaczenia słów związanych z wiosną, słuchanie angielskich piosenek, wyszukiwanie i kolorowanie kolorowanek i nazywanie kolorów.
       
  20.03.2020
Oddział przedszkolny
4-latki
wychowawca
Irena Furmanek
Witam. Dla najmłodszych dzieci polecam:
TVP ABC ( szczególnie programy: Al-chemik - godz 8.00, niespodzianka poranka- 8.15, zaczarowany świat -13.00, czytanie przed spaniem-19.55).
MINI MINI, JIM JAM (są tam bajki bez przemocy, odpowiednie dla maluchów).
W czasie kiedy szkoły i przedszkola są pozamykane odkodowany został kanał Disney Channel Junior.
Polecam również portal polskiego radia: www.polskieradio.pl, https://www.polskieradio.pl/18,Dzieci
       
  17.03.2020

 

Oddział przedszkolny
4-latki
wychowawca
Irena Furmanek

Propozycje zabaw dla 4- latków:
1. Przeliczanie elementów w zakresie 7.  Obraz graficzny cyfr 1 - 5. /Umieścić  w widocznym miejscu np. na lodówce lub na szafce   cyfry i od czasu do czasu zapytać dziecko czy zna daną cyfrę. Jeżeli powie i pokaże na palcach jaka to cyfra - pochwalić, jeżeli nie zna przypomnieć/
Zabawa paluszkowa usprawniająca liczenie : Pięć zajączków małych kica na polanie jak się jeden schowa ( dwa, trzy, cztery schowają) ile ich zostanie?   / zajączki to palce ręki, zmieniamy liczbę, dziecko liczy na palcach  a wynik pokazuje na cyferkach/
2. Utrwalenie poznanych liter: Oo, Aa, Uu, Ii, Ee, Ss, Mm, Bb, Tt, Zz, Kk, Ww, Ll. /Umieścić  w widocznym miejscu np. na lodówce lub na szafce po 2-3  litery i od czasu do czasu zapytać dziecko czy zna daną literę. Jeżeli zna - pochwalić, jeżeli nie zna przypomnieć/ 
3. Nauka na pamięć wierszyka:
Wspina się fasola na płotek, na płotek,
A za tą fasolą idzie w górę kotek.
Po drewnianym płotku groszek w górę pnie się.
Za nim mały ślimak domek mały niesie.
4. Zdrowe i niezdrowe produkty. Wycinanie obrazków z produktami spożywczymi  z gazet reklamowych  / dziecko wycina  samodzielnie/ , segregacja i przyklejanie zdrowych i niezdrowych. Zwrócenie uwagi na owoce i warzywa.
5. Owoce i warzywa - wydzieranka   z  kolorowego papieru / rodzic naszkicuje wybrane owoce lub warzywa, dziecko wykleja wydzieranymi kawałkami kolorowego papieru/.
6.Utrwalenie nazw dni tygodnia i pór roku.Wierszyk : W poniedziałek - dwa podskoki, wtorek robi kroki w boki, środa kręci dwa kółeczka, w czwartek - jaskółeczka, w piątek - dwa przysiady, sobota robi ślady.  Rymowanka: wiosna, lato, jesień, zima i od nowa się zaczyna.
7. Codzienna gimnastyka buzi i języka/ rodzic czyta/: Nadeszła wiosna.Za oknem słychać śpiew ptaków ( dziecko naśladuje głos ptaków) Języczek wybrał się do lasu w poszukiwaniu oznak wiosny. Jechał na koniu ( dziecko uderza szerokim językiem o podniebienie). Na łące zobaczył bociany (d. naśladuje klekot bociana: kle, kle) Zatrzymał się na leśnej polanie ( prr) Zsiadł z konia, rozejrzał się dokoła (d. oblizuje wargi ruchem okrężnym)Świeciło słońce, wiał delikatny wiatr( d. robi krótki wdech nosem, chwilę zatrzymuje  powietrze i długi wydech ustami) Było ciepło i przyjemnie (d.szeroko uśmiecha się) Pachniało wiosną(d. robi głęboki wdech powietrza nosem, wydech ustami) Języczek wąchał kwiaty i kichnął (d. kicha apsik). Nagle zobaczył zaspanego jeża (d. ziewa).Jeż przeciskał się przez zarośla(d.przeciska język między złączonymi zębami) Zrobiło się późno. Języczek wsiadł na konia i pogalopował do domu ( d.uderza językiem o podniebienie).
8. Naśladowanie odgłosów przyrody ( np. szum  wiatru, głos zwierząt itp.), maszyn ( np. pogotowie, samochód ,traktor itp.)
9. Piosenka:   "Przyleciała mucha i zrobiła bzz"