Projekt realizowany był w ciągu 3 miesięcy: listopada, grudnia i stycznia. W listopadzie przeprowadziliśmy wywiady z seniorami, zebraliśmy informacje na temat zwyczajów andrzejkowych i przygotowaliśmy „Wieczór andrzejkowy”.
Program wieczoru:
1.Przedstawienie:O Zuzannie co nie chciała być panną.
2.Życzenia dla solenizantów: Andrzejów i Kaś.
3.Wróżby andrzejkowe dla uczniów ZS Chrzanów.
4.Konkurs na maskotkę andrzejkową.
5.Dyskoteka.

Miesiąc grudzień to czas przygotowania tradycyjnego wieczoru wigilijnego.Przygotowaliśmy przedstawienie obrzędów wigilijnych dawnych i współczesnych. Ważnym elementem był konkurs na najładniej zaśpiewana kolędę przez uczniów klas 0-3, 4-6 i gimnazjum. Zorganizowaliśmy tradycyjną wieczerzę wigilijną dla wszystkich uczniów naszej szkoły, nauczycieli, rodziców i dziadków.

Miesiąc styczeń przeznaczyliśmy na przybliżenie sposobów spędzania wolnego czasu i sporty zimowe dawniej i organizacja pikniku rodzinnego na stoku narciarskim w Chrzanowie oraz kuligu dla uczestników projektu.