Informacje w roku szkolnym 2017/2018

   
 
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
     
 
Uroczystości 100-lecia szkoły
   
 
20 marca 2018 r. w naszej szkole odbyła się akcja ,,Przeczytałeś, podaj dalej…” Przedsięwzięciem zainteresowali się nie tylko uczniowie klas gimnazjalnych czy podstawowych, ale także nauczyciele i pracownicy szkoły. W tym dniu wszyscy przynosili ulubioną książkę, którą można było za darmo wymienić na inną. Na korytarzu przed salą polonistyczną biliśmy rekord w ilości osób równocześnie czytających. Całemu działaniu przyświecała myśl Mikołaja Reja:,, A to miej na pieczy, abyś czytał, kiedy tylko możesz”. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie uczestnikom akcji.
   
 
 
 
SZANOWNI PAŃSTWO!
 

Przygotowujemy się do jubileuszu naszej szkoły – 12 maja 2018 r. będzie 100-lecie jej istnienia. Z tej okazji zwracamy się do wszystkich absolwentów o spisanie swoich wspomnień związanych z okresem pracy i nauki w naszej placówce oraz wzbogacenie o fotografie. Prosimy także o uwagi i wskazówki, które będą dla nas cenną pomocą.
Prosimy o podanie we wspomnieniach następujących informacji:imię i nazwisko ( u pań nazwisko panieńskie), lata pracy lub nauki, zdjęcie, które będzie zamieszczone przy wspomnieniach.
Szczególnie nas ciekawią Państwa wspomnienia dotyczące: • imprez szkolnych i wycieczek, • działań podejmowanych w szkole i ich wpływu na rozwój, • wartości przekazywanych przez środowisko szkolne, • spełnienia oczekiwań, • retrospekcji ze spotkań z nauczycielami, z lekcji i… przerw, • przemyśleń, gdy patrzycie państwo na budynek swojej dawnej szkoły.

*** Z góry dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i podajemy adres, na który można przesyłać informacje - 100leciepsp@wp.pl

     
 

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz wesołego "Alleluja" życzą Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół
w Chrzanowie

życzy społeczność szkolna Zespołu Szkół w Chrzanowie

 
Apel semestralny przygotował mgr Jarosław Garbacz
     
 
Dzień Dziadka i Babci w sześciolatkach przygotowała mgr Alina Taradyś
     
 
Apel świąteczny przygotowała mgr Ewa Gajur
     
 
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU o patronie – marszałku Józefie Piłsudskim
     
 

Radujmy się z narodzin Jezusa Chrystusa. Kolędujmy Mu, chwalmy Jego imię i głośmy dobrą nowinę.
Niech wigilijny opatek symbolizuje naszą jedność z Synem Bożym,
a życzenia spokoju, szczęścia i pomyślności spełnią się w nadchodzącym roku

Z serca płynące życzenia pokoju, miłości i radości, którą będziecie mogli dzielić się z innymi z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku składamy całej społeczności szkolnej.

     
 
     
 
SZKOLNY KONKURS Z OKAZJI 150 URODZIN JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
     
 

I śmiech niekiedy może być nauką…- pod takim hasłem uczniowie kl. VI przygotowali mikołajkową niespodziankę dla najmłodszych swoich kolegów i koleżanek. Inscenizacja dotyczyła bajek Ignacego Krasickiego (,,Czapla, ryby i rak”, ,,Lew pokorny”, ,,Wół i mrówki” oraz ,,Malarze”). Szóstoklasistom zależało na tym, aby pokazać przywary człowieka aktualne także w XXI wieku. Jednak maluchom najbardziej podobały się stroje, rekwizyty, a przede wszystkim czapla, która ,,padła nieżywa”. Oczywiście w tym dniu św. Mikołaj pamiętał o grzecznych dzieciach…

     
 
Dnia 22 listopada 2017 roku został zorganizowany dla klasy szóstej wyjazd do Teatru Kameralnego w Lublinie na przedstawienie pt. ,,Ten Obcy”. W spektaklu aktorzy świetnie wcielili się w rolę Urszuli, Mariana, Pestki, Julka i głównego bohatera utworu Ireny Jurgielewiczowej -Zenka. Scenografia i stroje były bardzo dobrze przygotowane, a sztuka w humorystyczny i interesujący sposób ukazywała wakacyjne przygody czwórki przyjaciół. Przedstawienie wciągało nawet tych, którzy … znali dalsze losy bohaterów. Jedną z atrakcji po przedstawieniu było spotkanie i wspólne zdjęcie z aktorką p. Pauliną Świstówną (odtwórczynią roli Uli Zalewskiej).
     
 
Ślubowanie klas I PSP
     
 
Msza za Ojczyznę
w kościele parafilanym
     
 
Apel z okazji
dnia Odzyskania Niepodległości
11- go listopada
     
 

Święto Zmarłych

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne- pełne zadumy i smutku. Listopad jest szczególnym miesiącem, kiedy pamiętamy o Tych, którzy od nas odeszli. Odwiedzamy cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy i tęsknimy. Uczniowie naszej szkoły także pamiętali, aby odwiedzić pobliski cmentarz i zapalić znicz na grobie, o którym nikt nie pamiętał. Była to doskonała okazja dla młodych ludzi z klasy IV, by dowiedzieć się więcej o swojej miejscowości i mieszkańcach.

     
 
Apel „Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją”
     
 
Święto Komisji Edukacji Narodowej
     
 
W dniu 17.10.2017 nasza szkoła była gospodarzem Gminnych Igrzysk w Mini Piłce Nożnej Chłopców. Na zawody przyjechali chłopcy ze szkoły podstawowej w Otroczu. Rozegrany mecz zakończył się wynikiem 8 - 2 dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Chrzanowie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
     
 
Tegoroczną edycję Narodowego Czytania śmiało można uznać za udaną! Dnia 7 września br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chrzanowie zorganizowana została 6. edycja Narodowego Czytania. Akcji od samego początku patronuje prezydent RP,
a wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt gminy Chrzanów- Czesław Jaworski, sekretarz gminy Chrzanów - Zofia Gąbka, dyrektor Biblioteki Publicznej w Chrzanowie - Dorota Jamroża , dyrektor PSP w Chrzanowie – Władysław Sowa, w-ce dyr. Renata Baran, przedstawicielka rodziców – Barbara Jaworska, nauczyciele, dziadkowie oraz uczniowie. Wspólnie delektowaliśmy się językiem dramatu Stanisława Wyspiańskiego ,,Wesele”. Fragmenty czytanych aktów przeplatały krótkie scenki z bronowickiej chaty w wykonaniu uczniów III klasy gimnazjum oraz urywki filmu wyreżyserowanego na podstawie tekstu utworu. Na koniec zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe certyfikaty, opatrzone pieczęcią i mogli pokosztować pieczonego ciasta. Bardzo cieszy fakt, że wśród nas są ludzie, którzy zawsze znajdą czas, aby pochylić się nad książką.
 
     
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
     
 

ZAPRASZAMY na wydarzenie szkolne pt.: "NARODOWE CZYTANIE"

Dnia 7 września br. o godz. 12.00 w Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chrzanowie odbędzie się szósta edycja akcji NARODOWEGO CZYTANIA. Przedsięwzięciu temu od samego początku patronuje prezydent RP. Akcja została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry. Podczas następnych edycji przeczytano kolejno: ,,Trylogię Henryka Sienkiewicza" oraz ,,Lalkę" Bolesława Prusa. W ubiegłym roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie ,,Quo vadis" Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W tym roku został wybrany dramat Stanisława Wyspiańskiego ,,Wesele", który zwyciężył podczas internetowego głosowania. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy do wspólnego czytania ,,Wesela” S. Wyspiańskiego, a każdy, kto przyniesie tego dnia swój egzemplarz dramatu, będzie mógł otrzymać okolicznościowy stempel przekazany nam z Kancelarii Prezydenckiej.

   
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek, 4 września 2017 roku.
Program:
- Msza w kościele parafialnym o godzinie 8.30.
- Apel i uroczyste rozpoczęcie w sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Chrzanowie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
- Spotkanie z wychowawcami w klasach i podanie planu lekcji
.